2010 m. kovo 8 d., pirmadienis

Moters diena itališkai


Jau no praėjusios savaitės daugumos parduotuvių vitrinos pasipuošė geltonais žiedeliais. Man tai atrodė artėjančių Velykų ženklas. Bet kai vakar supermarkete pamačiau sukrautą šūsnį tų pačių geltonų gėlyčių (su užrašu - mimosa, 2 eur), pasidarė įtartina. Pasirodo, Italijoje moters dieną visi (ne vien vyriškiai :) ) moterims dovanoja būtent mimozų, ir tulpės čia ne prie ko :) Carlo mama trumpai pasakojo nuo ko viskas prasidėjo - neva Anglijoje tekstilės fabrike prieš daug metų kilo gaisras ir žuvo daugybė moterų. O aplink kelią, kuriuo važiavo laidotuvių procesija, augo daug mimozų, kurios tuo metu žydėjo. Taip kažkaip mimoza tapo moters, jos trapumo ir moters dienos simboliu. Nesu tikra kiek čia tiesos - negūglinau, taip kaip pasakojo, taip ir patikėjau.
Aš mimozų dar kol kas negavau, bet gavau rožę - visai netikėtai italų kalbos kursuose nuo merginos iš Bolivijos (ji visoms kurso merginoms moterims nupirko po nepaprasto grožio rožę). Nustebau :) Pas mus kursuose - visas pasaulis :) Šiai dienai esam keturiese - aš, moteris iš Alžyro (musulmonė su skara), mergina iš Bolivjos (ta pati kur davė rožių) ir juodukas iš Gvinėjos... Egzotika!
Lekiam dabar ta pačia moteriška proga po picą sukirst, o tada Timo Burtono "Alisos stebuklų šalyje" kino teatre pažiūrėt. Ciao!

3 komentarai:

Aušrinė rašė...

ei, kursai gyvena!Nieko apie tave nebežinau... :( Bet už rožę ir picą tai džiaugiuosi - pas mus liūdesys!!!! tik manęs tai nestebina :(

Raimonda rašė...

Super! Man mimozos - pačios pačiausios. Tačiau Lietuvoje jų paieška kovo 8-ajai prilygtų žibučių paieškai viduržiemį :) O gaila..

Laimona rašė...

Man tai liūdna, kad neberandu naujų įrašų.. užeinu dažnai, bet kaip tuščia, taip tuščia..? A kodėl gi taip?:)