2010 m. vasario 23 d., antradienis

Karnavalas

Kai Lietuva pakvimpa užgavėnių blynais, o gal ir gerokai anksčiau po Italijos miestų gatves pradeda šliaužioti visaip keistai apsirengę žmonės. Pirmiausiai - vaikai, kurie karnavaliniais kostiumais dabinasi kokias dvi savaites prieš karnavalą. O karnavalo dieną - ir suaugusieji. Visoje Italijoje, kaip ir Lietuvoje, "užgavėnių" karnavalas yra antradienį. Tačiau Milano arkivyskupijoje galioja koks tai ambrozietiškas ritas, ir karnavalas čia vėliau, šeštadienį po lietuviškų užgavėnių.
Pirmasis mano karnavalas Italijoje - ta proga svajojau pamatyti vieną iš dviejų žymiausių Italijos karnavalų - Venecijos arba Via Reggio. Kažkaip tas svajones atidėjom ir nesigailiu - to, ką pamačiau Lecco buvo per akis visos dienos geroms emocijoms.
Viskas vyksta paprastai - nustatytą valandą pajuda kolona, kurioje "demonstruojasi" visi užsiregistravusieji su savo "automobiliais". Pakeliuj juos stebi komisija ir tūkstančiai žioplinėjančių miestiečių, dauguma jų irgi persirengę. Taip karnavalo kolona apeina visą centrą (trunka daugiau nei dvi valandas). Vėliau paskelbiami karnavalo nugalėtojai, kurie gauna miestelio įsteigtą piniginį prizą. Tiesa, tiek karnavalo stebėtojai, tiek dalyviai, barstosi nerealiais kiekiais konfeti i serpantinų, purškia visokiais purškalais (tame tarpe ir skutimosi putomis, kurios man visai, visai nepatiko :) ). Anot Carlo, karnavalo liekanas gatvėse matysiu iki pat rugpjūčio, nes ne taip paprastą visą tą džiaugsmą išvalyti.
Šeštadienį diena pasitaikė kaip niekad graži ir saulėta, laipsnių keliolika plius, tai buvau visiškoj euforijoj :) Padariau kokius tris šimtus nuotraukų, iš kurių keletą lipdom čia pasigėrėjimui.
Pirmiausiai - mažieji.... Bitučių buvo įvairaus dydžio ir spalvotumo:Kai kas persirengė šuniuku.... O kas iš prigimties šuniukas, tai bent jau pasipuošė kaspinu....Neliko nepastebėti ir du sraigiukai. Kaip ir visur ir visais laikais, mergaitės norėjo būti princesėmis, ir buvo. Hello Kitty - naujausia paauglių mada, kas nežinojot :) Mūsų laikais to nebuvo, m? :)
O va Arlekinas, kuris turėtų lyg ir būti linksmas herojus, kažko liūdėjo....
Nuo mažųjų neatsiliko ir tėveliai. Kaip jums tėtis - beždžionė su keke bananų arba tėtis - pankas su spalvota skiautere? O gal tėtis - tele tabis, tėtis - krokodilas, arba mama- zuikis puikis?Truputį apie koloną. Čia buvo ir Bitės Majos automobilis (tiksliau, traktorius), ir piratų laivas (atkreipkit dėmesį, kokio dydžio!), ir skraidančioji lėkštė, ir žavus rausvas automobiliukas iš multiplikacinio filmo su žavia (???) rausva dama (???)....

Dar buvo Ančiuko Skrudžo automobilis su daaaug dauuug dolerių, kurie matosi pradžioje ore,paskui ant grindinio renkami vaikų ir vieno itin mielo akiniuoto vaiko rankose :)

Visos kolonos pabaigoje važiavo greitoji... mes stovėjome keli šimtai metrų nuo karnavalo kolonos pradžios, o greitoji atrodė taip... Kaip ji atrodė po dviejų valandų??? :) Dailiai atrodė ir konfeti, serpantinais, doleriais ir saldainiais nuklotas grindinys :)


Šiaip tądien mieste buvo galima sutikti įvairiausių tipažų. Pavyzdžiuj, būrį ūgtelėjusių dalmantinų, arba prie baro cigaretes plešiančius laukinius...


Iš esmės, visas miestas truputį "pablūdęs"... "Pablūdau" truputį ir aš -grįžtant namo, jau sutemus, čiupau nuo žemės glėbį konfeti ir....

1 komentaras:

Modesta rašė...

O tai kodėl jūsų karnavaliniai kostiumai tokie kuklūs???... Kur spiderman'o kostiumas ir pan.?? Nepasiruošta matau :)) :P